10 de les millors acrobàcies principals que hem vist mai: som professors

 10 de les millors acrobàcies principals que hem vist mai: som professors

James Wheeler

Era l'any 2004. Tot el nostre alumnat es va reunir al gimnàs per a una assemblea. Enmig de la cançó de baralla de l'escola, la nostra directora adjunta es va córrer cap a la pista central i va gesticular frenèticament perquè la música s'aturi. Tots els ulls el miraven. De sobte, va aixecar la mà en un senyal i després es va llançar a una rutina coreografiada al costat de l'equip de pas de la nostra escola. La multitud es va anar desbocada.

Els gestos de sorpresa i la voluntat de sortir de la zona de confort poden ajudar els administradors a connectar amb els seus estudiants, dinamitzar el seu personal i fins i tot recaptar diners per a la recaptació de fons escolars. Fes una ullada a 10 de les millors acrobàcies principals d'administradors que han demostrat que poden fer-ne una per a l'equip.

1. El director Sundae un dilluns

Corey Pace, el director de la Santiago Hills Elementary School, es va convertir en un sundae humà per recaptar diners per al Jog-a-Thon anual de la seva escola.

2. L'atac de la corda ximple

La directora de l'escola secundària de Sierra Vista, Lynn Matassarin, va permetre que els seus alumnes l'espatllessin amb una corda ximple.

3. Pucker Up, Buttercup

Les granotes ho són ahir. La directora de l'Eastshore Elementary, Lisa Kadam, va fer un petó a un porc anomenat Cookie per a la seva escola.

4. Not Your Mother's Target

Vegeu també: 15 fets del Memorial Day per compartir a l'aula

Scott Hufford, de l'escola primària Crisman, s'ha posat una diana i va deixar que els seus alumnes apuntessin amb pastissos.

ANUNCI

5. Aixeca el sostre

DavidDuelks, un director de Westfield, Nova Jersey, va desafiar els seus estudiants a un objectiu de lectura. Quan van superar el seu objectiu, va acceptar passar una nit dormint al terrat de l'escola.

6. Fowl Play

Brian Baudoin, un director d'escola primària de Maryland, va recórrer els passadissos vestit de pollastre per fer cacaregar els seus alumnes.

Vegeu també: 12 característiques de caràcters gràfics d'ancoratge per a primària i secundària

7. Stickin' to It

El director de l'escola primària de Clear Creek, Mike Barkley, va ser gravat amb cinta adhesiva a una cafeteria pels seus estudiants que van assolir el seu objectiu de més de 2.000 actes de bondat.

8. Jumping for Fundraising

La directora Evie Breier va provar una atracció turística local, SkyJump, i va caure a 800 peus del costat d'un hotel de Las Vegas. Aprofita o no, el director Breier guanya per l'acrobàcia més valenta.

9. Tie and Dye

El director de l'escola primària, Art Paynter, va sacsejar els cabells verds de neó per recompensar els esforços dels seus estudiants per recaptar diners per a la leucèmia.

10. King of Slime

En honor al mes de conscienciació sobre el càncer infantil de Cure, els estudiants, pares i personal de l'escola secundària Hopewell van recaptar diners per lluitar contra el càncer pediàtric. Per honrar la superació del seu objectiu de recaptació de fons, el personal administratiu de l'escola es va posar a l'exterior davant de tot el cos d'estudiants.

Quines són algunes de les millors acrobàcies de director que has vist a la teva carrera? Fes-nos-ho saber als comentaris.

Uneix-te al nostre grup de Facebook PrincipalVida per a més conversa i coneixements sobre els reptes del lideratge escolar.

James Wheeler

James Wheeler és un educador veterà amb més de 20 anys d'experiència en l'ensenyament. Té un màster en Educació i té una passió per ajudar els professors a desenvolupar mètodes d'ensenyament innovadors que afavoreixin l'èxit dels estudiants. James és autor de diversos articles i llibres sobre educació i parla habitualment en conferències i tallers de desenvolupament professional. El seu bloc, Idees, inspiració i regals per a professors, és un recurs de referència per als professors que busquen idees d'ensenyament creatives, consells útils i coneixements valuosos sobre el món de l'educació. James es dedica a ajudar els professors a tenir èxit a les seves aules i a tenir un impacte positiu en la vida dels seus alumnes. Tant si sou un professor nou que comença com si sou un veterà experimentat, el bloc de James segur que us inspirarà amb idees noves i enfocaments innovadors per a l'ensenyament.