306: La història negra ofereix als estudiants l'oportunitat d'aprofundir

 306: La història negra ofereix als estudiants l'oportunitat d'aprofundir

James Wheeler
Presentat per EVERFI

306: Història afroamericana és un programa digital gratuït que dóna vida a una sèrie de líders i esdeveniments importants que van afectar el teixit nord-americà. Més informació>>

La història dels negres és la història dels Estats Units, però trobar (o crear) lliçons interactives que ajudin els estudiants a establir connexions entre la història i el que està passant avui pot ser un repte. És per això que estem molt agraïts pels plans d'estudis de secundària 306: Història afroamericana i 306: Continuing the Story d'EVERFI. Tindràs tot el que necessites per planificar lliçons i activitats atractives per als graus 8-12 que siguin significatives, clau en mà i gratuïtes.

Què vol dir "306"?

Sabies que això el número 306 té importància en la història dels negres? Quan el doctor Martin Luther King es va allotjar al Lorraine Motel de Memphis, el lloc del seu assassinat el 1968, va preferir quedar-se a l'habitació 306. Per donar suport a l'expressió creativa i intel·lectual durant el Renaixement de Harlem, l'artista Charles Alston va fundar el "Grup 306". I quan la Cort Suprema va emetre la seva decisió en el cas Dred Scott contra Sanford, va ser el 6 de març de 1857. Aquest fil comú i innombrables moments clau de la història dels negres sovint queden fora dels llibres de text.

Teaching Black. Història l'any 2023

Els nostres alumnes demanen context del que veuen a les notícies i en línia. Els estudiants també anhelen representació en allò que ellsconsumir, mirar, llegir i aprendre. 306: Història afroamericana i 306: Continuació de la història d'EVERFI ofereixen lliçons de tot l'espectre de la nostra història compartida i ens ajuden a lluitar per un futur millor. Els estudiants seran presentats a les figures i esdeveniments clau mentre s'embarquen en aquest important viatge al seu propi ritme:

306: Història afroamericana

Vegeu també: Què és l'avaluació formativa i com l'han d'utilitzar els professors?
 • L'esclavitud a la Estats Units
 • Emancipació i reconstrucció
 • Jim Crow
 • Drets civils i més enllà

306: Continuant la història

 • Històries no contades
 • Titans de negocis negres
 • Contribucions negres a la medicina

Per exemple, els temes tractats a "Històries no contades", el primer mòdul de 306: Continuing the Story , inclou Juneteenth, Million Man March, acció afirmativa i protestes modernes contra la brutalitat policial.

Els temes tractats al segon mòdul, "Black Business Titans", inclou exemples històrics com ara Black Wall Street i la massacre de la cursa de Tulsa, així com exemples actuals d'emprenedoria negra.

Aquí teniu un vídeo ràpid que comparteix més informació sobre els cursos:

Assaig capstone

Després de treballar les lliçons digitals, els estudiants completaran un assaig final per acabar el curs. Desconstruiran una de les dues fonts principals analitzant la perspectiva i les experiències de l'escriptor, així com el context històric general.del text en relació a temes com la perseverança, l'acció cívica i la planificació estratègica.

Vegeu també: 20 samarretes de ciència divertides per a professors

Mitjançant l'ús de preguntes guiades i una llista de verificació de revisió, els estudiants escriuran un assaig analític de 250 paraules sobre la Narrativa de la vida de Frederick Douglass de Frederick Douglass o "Les demandes de la marxa". ” de la Marxa a Washington.

Els estudiants també seleccionaran un tema secundari del curs i després crearan un esquema per a un assaig analític de 250 paraules responent a un conjunt de preguntes orientadores. Faran servir una llista de verificació de revisió per revisar el seu esborrany abans de seleccionar entre diverses opcions de disseny per a la còpia final.

Objectius d'aprenentatge clau: Aquest projecte oferirà l'oportunitat de treballar en la selecció de temes, Esquema amb bastides, composició de l'assaig, revisió d'assaig i selecció de maquetació.

306: Continuació de la història

Un cop els estudiants hagin completat 306: Història afroamericana , exploraran l'impacte de les influències històriques en les nostres vides actuals amb 306: Continuing the Story . Aquest curs digital s'integra en el currículum d'Estudis Socials, Història dels Estats Units i/o Arts de la Llengua Anglesa i serveix com a pont obert als ulls cap al present.

Els estudiants pensaran profundament i de manera crítica sobre la connexió entre els esdeveniments del curs. passat i el que veuen desenvolupant-se al món que els envolta avui, mentre descobreixen respostes a preguntes com "Has'ha avançat?" "La resistència al canvi és diferent avui que fa anys?"

La recerca de respostes exposarà els estudiants a nous líders negres que van ser els "primers" en els seus camps, analitzarà els esdeveniments posteriors a l'era dels drets civils i desafiarà mites i estereotips.

Recursos per al professorat

Dins del tauler de control del professor d'EVERFI, hi trobareu:

 • Guies del currículum
 • Esquemes de lliçons
 • Una rúbrica i instruccions per a l'assaig final
 • Plans de lliçó d'ampliació
 • Fulls d'activitats personalitzables per a estudiants

A més, tindreu una guia útil que identifica quin nucli comú Els estàndards s'aborden a cada lliçó digital.

Parlar sobre la història dels negres és essencial a les nostres aules, i navegar per històries i temes complexos pot resultar intimidatori per a molts. Aprofundir en un tema sovint requereix que qüestionem la nostra pròpia comprensió i creences; La història dels negres no és diferent. La bona notícia és que no cal tenir totes les respostes ni ser un expert per tenir èxit en l'ús d'aquests recursos digitals. Quan us prepareu per guiar els vostres alumnes a través de les lliçons, recordeu sempre: l'objectiu és el progrés, no la perfecció.

Més informació sobre 306: Història afroamericana i 306: Continuar amb Història

Sabem que el Mes de la Història Negra té lloc cada febrer, però per què aturar-s'hi? Els nostres alumnes mereixen una comprensió més profundano es limita al mes més curt de l'any. Podeu basar-vos en les lliçons sobre les dones negres a 306: Història afroamericana i 306: Continuació de la història durant el Mes de la Història de la Dona de març, per exemple, o centrar-vos en els emprenedors negres durant el període financer d'abril. Mes de l'alfabetització. Hi ha oportunitats i punts de contacte per parlar de la història negra durant tot l'any, i podeu trobar encara més recursos d'EVERFI al seu Centre d'alfabetització cultural. No us perdeu aquest recurs increïble i important!

James Wheeler

James Wheeler és un educador veterà amb més de 20 anys d'experiència en l'ensenyament. Té un màster en Educació i té una passió per ajudar els professors a desenvolupar mètodes d'ensenyament innovadors que afavoreixin l'èxit dels estudiants. James és autor de diversos articles i llibres sobre educació i parla habitualment en conferències i tallers de desenvolupament professional. El seu bloc, Idees, inspiració i regals per a professors, és un recurs de referència per als professors que busquen idees d'ensenyament creatives, consells útils i coneixements valuosos sobre el món de l'educació. James es dedica a ajudar els professors a tenir èxit a les seves aules i a tenir un impacte positiu en la vida dels seus alumnes. Tant si sou un professor nou que comença com si sou un veterà experimentat, el bloc de James segur que us inspirarà amb idees noves i enfocaments innovadors per a l'ensenyament.