45 millors llocs web de lectura per a nens (aprovats pel professor)

 45 millors llocs web de lectura per a nens (aprovats pel professor)

James Wheeler

Taula de continguts

La lectura fluïda pot ser l'habilitat més important que qualsevol persona pot dominar. Els estudis demostren que només calen 15 minuts de pràctica cada dia per augmentar la fluïdesa, i aquests llocs web de lectura per a nens poden ajudar. Hi ha opcions per a totes les edats, que ajuden els estudiants a aprendre a llegir, a descobrir llibres nous, fer un seguiment i compartir el progrés i molt més. Hi ha una gran selecció d'opcions gratuïtes, però hi ha alguns llocs de pagament excel·lents que les escoles i els pares també volen consultar. Tots ells poden ajudar els nens a convertir-se en lectors de tota la vida!

Vegeu també: Millors Spinners and Pickers per a l'aprenentatge en línia: som professors
  • Els millors llocs web de lectura gratuïts per a nens
  • Els millors llocs web de lectura de pagament per a nens

(Només un cap amunt, WeAreTeachers pot recollir una part de les vendes dels enllaços d'aquesta pàgina. Només recomanem articles que el nostre equip li agraden!)

Aquests llocs web de lectura gratuïts fan que els nens practiquen. t trencar el banc. Aconsegueix llibres electrònics, jocs, activitats i molt més gratis!

Vegeu també: 50 fets fascinants sobre Mart per compartir amb els nens

James Wheeler

James Wheeler és un educador veterà amb més de 20 anys d'experiència en l'ensenyament. Té un màster en Educació i té una passió per ajudar els professors a desenvolupar mètodes d'ensenyament innovadors que afavoreixin l'èxit dels estudiants. James és autor de diversos articles i llibres sobre educació i parla habitualment en conferències i tallers de desenvolupament professional. El seu bloc, Idees, inspiració i regals per a professors, és un recurs de referència per als professors que busquen idees d'ensenyament creatives, consells útils i coneixements valuosos sobre el món de l'educació. James es dedica a ajudar els professors a tenir èxit a les seves aules i a tenir un impacte positiu en la vida dels seus alumnes. Tant si sou un professor nou que comença com si sou un veterà experimentat, el bloc de James segur que us inspirarà amb idees noves i enfocaments innovadors per a l'ensenyament.