7 načina na koje ravnatelji tjeraju učitelje - WeAreTeachers

 7 načina na koje ravnatelji tjeraju učitelje - WeAreTeachers

James Wheeler

Pitajte učitelja što misle o ravnatelju svoje škole i promatrajte njegovu reakciju. Možda ćete vidjeti kako im oči naviru od suza zahvalnosti. Mogu staviti ruku na srce i šapnuti s poštovanjem: "Moj ravnatelj je nevjerojatan."

Mogu učiniti jedan od onih njihajućih pokreta rukom, lagano se namrštiti i reći: "Eh. Dobro su."

Ili mogu uzdahnuti, zatvoriti oči i provjeriti puls kako bi točno vidjeli koliko je ovo pitanje opteretilo njihove srčane funkcije.

Znam. Radio sam pod sva tri. (Unesite mi točno pola margarite i otkrit ću vam priče o najgorima od kojih ćete ostati bez daha.)

Prije nekoliko godina, članak Forbesa iznio je u prvi plan ideju koja je dugo kružila: ljudi ne napuštaju posao, oni napuštaju šefove. Nama kao učiteljima to ima savršenog smisla. Ne samo da dobivamo vodstvo od drugih, već ga pružamo našim studentima. Mi razumijemo - bolje od mnogih profesija, rekao bih - osobnu odgovornost koju nosimo u oblikovanju okruženja za naše "zaposlenike."

Postoje bezbrojne knjige i članci o tome što rade najbolji lideri i menadžeri zadržati učitelje. Ali ponekad je važno znati što ne raditi.

Važnije je nego ikad za ravnatelje da znaju kako zadržati svoj talent umjesto da ga istjeraju. Slobodno pošaljite ovaj članak svom ravnatelju danas s njihovimistaknuta najveća područja za poboljšanje! (Ne, ne. Molim vas, nemojte to činiti.)

7 načina na koje ravnatelji tjeraju svoje učitelje

1. Nisu u dodiru sa zahtjevima s kojima se suočavaju učitelji.

Nekoliko voditelja koje sam upoznao natjerali su me da se zapitam postoji li pokretna vrpca za učitelje koji prelaze na vodeće uloge gdje im se iz sjećanja briše vrijeme, energija , i talent koji se zahtijeva od dobrih učitelja. Ubrzo se zateknu kako govore: “Ne shvaćam. Zašto se ovi učitelji toliko protive tome da svaki tjedan odvoje sat vremena za ručno označavanje podataka bojama kada sam ja to mogao učiniti sam u Excelu?” Međutim, količina vremena izvan učionice nije uvijek obrnuto proporcionalna kvaliteti vodstva. Jedan od mojih najboljih ravnatelja nije bio u učionici davno prije nego što su računala uopće bila u školama.

2. Jasno je da oni zapravo ne žele biti voditelji škole.

To se stalno događa: učitelj shvaća da je vrijeme da napusti učionicu, ali želi ostati u obrazovanju, pa preuzimaju ulogu voditelja škole . Ponekad ova osoba želi voditi i prikladna je za upravljanje i odlično pristaje. U drugim slučajevima osoba možda ne želi voditi ili biti dobra u tome, ali se osjeća zaglavljeno. Možda im obitelj ovisi o većoj plaći čelnika škole. Možda trebaju uložiti određeni broj godina u vodstvo škole kako bi bili kandidati za neki drugi posaoželim.

Iako potpuno suosjećam s uvjetima koji bi mogli motivirati učitelja da napusti učionicu, loša je usluga za djecu i učitelje držati rukovodeću poziciju za koju niste kvalificirani ili je ne želite držati . Na način na koji je lako uočiti učitelja koji ne želi biti tamo, lako je uočiti i vođu koji ne želi biti tamo.

3. Imaju problema s komunikacijom.

Kao učitelji, svi znamo da je teško razviti komunikacijski stil koji odgovara širokom rasponu ljudi. Ali ključna riječ je "razvijen". Učinkovita komunikacija je vještina koju je potrebno neprestano izoštravati i usavršavati, a ne stavka s popisa za provjeru koju možete označiti i potom zanemariti. Osobni ljubimac ovdje: Ako otkrijete da iznenađujući broj ljudi nije razumio nešto što ste im priopćili, nije da misteriozno radite s neproporcionalnim brojem glupana, već da niste komunicirali tako učinkovito kao što ste mislili jesi .

4. Oni ne razumiju važnost granica.

Važno je prepoznavanje iznad i izvan obveza učitelja (sportski i debatni treneri, učitelji drame i glazbe, vidim vas). Ali često u nastavi, priča veliča one koji žrtvuju najviše od sebe. Ravnatelji trebaju paziti ne samo na prenošenje važnosti brige o sebi svom osoblju, već i na uvođenje praksikoji podržavaju učitelje. Poštivanje našeg vremena za planiranje, održavanje veze s roditeljima, upisivanje sastanka osoblja kao e-poruke u posebno zahtjevnom tjednu - sve to ide daleko. U sličnom duhu, čuo sam frazu "Činimo ono što je najbolje za djecu" koja se koristi gotovo kao prijetnja učiteljima da se obavežu na više od onoga što je razumno. Još uvijek možete učiniti ono što je najbolje za djecu u kontekstu zdravih, uravnoteženih učitelja.

5. Pokušavaju izbjeći sukobe i/ili kritike.

Najbolji ravnatelj za kojeg sam ikad radio često bi govorio o važnosti prihvaćanja sukoba za rast. Čuti ovo je bilo prosvjetljujuće za mene jer nikada nisam čuo da se o sukobu govori pozitivno od ravnatelja škole, a kamoli kao nešto što je potrebno za zdrave timove. Zapravo, mnogi ravnatelji za koje sam radio u prošlosti bili su vrlo jasni da je naša škola zona samo pozitivnosti (to jest, zona toksične pozitivnosti). Prihvaćanje kritičkih povratnih informacija jednako je važno. Ista ravnateljica koju sam upravo spomenuo bila je izuzetno marljiva u redovitom prikupljanju načina na koje bi se mogla poboljšati, odgovaranju na njih i praćenju. Ne kažem da je lako prihvatiti sukobe i kritiku - primio sam mnogo obrazaca za povratne informacije učenika s uvredama kojima se godinama kasnije još uvijek divim zbog njihove kreativnosti - ali to je neophodno. Često se Vennov dijagram ravnatelja koji zahtijevaju dobre vibracije i ravnatelja koji nikad ne tražipovratna informacija od osoblja je krug.

6. Oni ne znaju kako izgraditi i održavati sigurno i suradničko radno okruženje.

Kada se učiteljima vjeruje i kad su ovlašteni da rade svoj posao, oni će napredovati. Nasuprot tome, kada su napori nastavnika potkopani mikromenadžmentom i drakonskim pravilima, oni će posrnuti. Najbolji ravnatelji mogu pronaći najbolju točku između pozivanja nastavnika na odgovornost dok im dopuštaju slobodu i fleksibilnost da rade svoj posao. (Napomena s druge strane: preklinjem vas, nemojte svom osoblju reći "Ovo nije problem" kada uvodite novu kaznenu mjeru. Svi znamo da je to zapravo problem.)

7. Zaboravljaju biti primjerom.

Kao učitelju, frustrirajuće je da ti se govori jedno, a pokazuje drugo. Na primjer, od nas će se tražiti da sjedimo u tišini kroz dvosatnu prezentaciju čitanu izravno s PowerPointa ... o dinamičnom i privlačnom podučavanju. Ili nam se govori o važnosti davanja odgode studentima za kasno predaju projekata ili pretjerana kašnjenja, ali onda smo kažnjeni ako mi stignemo kasno. Očito se očekivanja za učenike razlikuju od očekivanja za odrasle, ali mislim da je pošteno da voditelji modeliraju vrstu želje, srca i stava koji očekuju od svojih učitelja. Budite promjena koju želite vidjeti, ljudi.

Vidi također: Što Dan kulture pogriješi—i što učiniti umjesto toga

Svakom ravnatelju koji ovo čita: Ne mogu zamisliti koliko je težak vaš posao, posebno posljednjih godina. Vasimaj moje poštovanje za svaku minutu koju ne plačeš pod svojim stolom sa zaključanim vratima. Ako se nađete dok čitate ovo i pomislite: “Jojs. To je područje u kojem se mogu poboljšati", to je dobra stvar! (Oni za koje se učitelji najviše brinu su oni koji misle da se ne trebaju mijenjati.)

U ime učitelja posvuda: Vidimo vas. Upravljanje ljudima je teško .

Znamo. Ne možemo otpustiti naše.

Vidi također: 25 najboljih edukativnih igračaka i igara za prvi razred

Na koje druge načine ravnatelji tjeraju svoje učitelje? Javite nam u komentarima.

Za više ovakvih članaka pretplatite se na naše biltene.

James Wheeler

James Wheeler je edukativni veteran s preko 20 godina iskustva u podučavanju. Magistrirao je obrazovanje i želi pomagati učiteljima u razvoju inovativnih metoda podučavanja koje promiču uspjeh učenika. James je autor nekoliko članaka i knjiga o obrazovanju i redovito govori na konferencijama i radionicama za profesionalni razvoj. Njegov blog, Ideje, inspiracija i pokloni za učitelje, izvor je za učitelje koji traže kreativne ideje za podučavanje, korisne savjete i vrijedne uvide u svijet obrazovanja. James je posvećen pomaganju učiteljima da uspiju u svojim učionicama i pozitivno utječu na živote svojih učenika. Bilo da ste novi učitelj koji tek počinje ili ste iskusni veteran, Jamesov će vas blog zasigurno nadahnuti svježim idejama i inovativnim pristupima podučavanju.