50 fantastiškų ketvirtos klasės mokslo eksperimentų ir veiklų

 50 fantastiškų ketvirtos klasės mokslo eksperimentų ir veiklų

James Wheeler

Turinys

Niekas taip nesudomina vaikų mokslu, kaip praktiniai eksperimentai! Stebėkite, kaip jūsų ketvirtos klasės mokinių akys nušvinta, kai jie išbando šias veiklas. Čia rasite fizikos, biologijos, inžinerijos, chemijos ir kt. projektus, kuriuos lengva parengti ir kurie tikrai padeda mokytis namuose. Pasiruoškite mokslo pramogoms!

(Tiesiog įspėjame, kad WeAreTeachers gali gauti dalį pardavimų iš šiame puslapyje pateiktų nuorodų. Mes rekomenduojame tik mūsų komandai patinkančius daiktus!)

1. Stumdykite rutuliukus, kad sužinotumėte, kaip perduodama energija

Šis eksperimentas šiek tiek verčia susimąstyti: kas nutiks, kai vienas judantis rutuliukas atsitrenks į kelis iš eilės stovinčius rutuliukus? Spustelėkite pirmąjį rutuliuką ir sužinokite!

2. Išmatuokite magneto traukos jėgą

Ketvirtos klasės gamtos mokslų mokiniai jau žino, kad magnetai traukia metalinius daiktus. Atlikdami šį eksperimentą jie matuos, kaip arti turi būti magnetas prie daikto, kad magnetas veiktų. Sumaišykite skirtingo dydžio magnetus ir įvairaus svorio daiktus.

REKLAMA

3. Pamatykite, kaip vyksta šviesos lūžis

Atrodo, kad tai labiau panašu į magijos triuką, bet pažadame, kad tai - mokslas! Padarykite taip, kad spalvos tarsi atsirastų ir išnyktų, pakeiskite skaičius į raides ir dar daugiau.

4. "Pieškite" ant vandens sausu rašaliniu žymekliu

Tai dar vienas iš tų protu nesuvokiamų mokslinių demonstracijų, kurias vaikai norės išbandyti dar ir dar kartą. Sausais trintukais nupieškite ant negilaus dubens ar lėkštės, tada lėtai įpilkite vandens. Vandenyje netirpus žymeklis išplauks į viršų!

5. Dažai su apsauginiu kremu nuo saulės

Įrodykite, kad kremas nuo saulės tikrai apsaugo nuo kenksmingų UV spindulių. Išbandydami skirtingus SPF arba lygindami jį su kitais kremais ar losjonais be SPF, paverskite tai tikru eksperimentu.

6. Pūskite nepagaunamus burbulus

Muilo burbulas, kurį galima laikyti rankoje? Tai tiesa! Šiek tiek glicerino muilo burbulų sluoksnius padaro stipresnius, todėl juos galima net švelniai permesti iš vieno žmogaus kitam.

7. Auginti kristalų pavadinimus

Nė vienas ketvirtos klasės mokslinių eksperimentų sąrašas nebūtų išsamus be kristalų! Įvairaus amžiaus vaikai mėgsta auginti kristalus, todėl šis eksperimentas yra puikus būdas mokytis apie persotintus tirpalus. Klasikinis eksperimentas įgauna naują atspalvį, kai pirmiausia vaikams reikia suformuoti vamzdžių valiklius, kad jie galėtų pavadinti juos savo vardais.

8. Inžinierius geriamųjų šiaudų kalneliai

Mums labai patinka ši užduotis, kuriai reikia tik pagrindinių reikmenų, pavyzdžiui, geriamojo vandens šiaudelių (daugiau STEM užduočių ketvirtokams rasite čia).

9. Padarykite wigglebot

Kas žinojo, kad elektra gali būti tokia žavinga? Sukurdami paprastą "wigglebot" tyrinėkite baterijų ir variklių mokslą. Eksperimentuokite su svoriais, kad išvestumėte variklį iš pusiausvyros, ir kurkite smagius dizainus.

10. Auginkite bakterijas Petri lėkštelėse

Atlikdami šį klasikinį eksperimentą jūsų mokiniai tikrai pasijus kaip mokslininkai. Jie paruoš lėkšteles su agaru, išteps skirtingus paviršius ir stebės, kokios bakterijos juose užauga. Tai bjaurus mokslas, bet jis taip pat paprastas ir įspūdingas.

11. Pamatykite, kaip vyksta pakrančių erozija

Štai įdomus eksperimentas, kurį galite įtraukti į savo skyrių apie vandenynus. Pastatykite miniatiūrinę pakrantės liniją ir stebėkite, kaip bangos ardo krantą.

12. Sukonstruokite veikiantį žibintuvėlį

Reikės tik kelių reikmenų, kad mokiniai galėtų sukurti savo LED žibintuvėlius. Jie sužinos, kaip sklinda elektra ir kaip veikia grandinės. Dėl nuorodoje pateiktos skaidrių peržiūros ši pamoka taps lengva ir mokytojams.

13. Išsiveržė citrinų ugnikalnis

Ankstyvieji chemijos eksperimentai su rūgštimis ir bazėmis visuomet yra labai smagūs. Šiam eksperimentui naudojamos natūralios citrinų sulčių rūgštys, o norint padidinti įspūdį, pridedama šiek tiek maistinių dažų.

14. Nuskęskite ir plūduriuokite, norėdami ištirti tankį

Paklauskite mokinių, ar kas nors iš jų kada nors plaukiojo vandenyne ir pastebėjo, kad vandenyne išsilaikyti ant vandens yra lengviau nei baseine. Tada pabandykite atlikti šį eksperimentą, kad sužinotumėte, kodėl taip atsitinka.

15. Atraskite tankio vaivorykštę

Spalvingas, paprastas ir įspūdingas: tai ketvirtų klasių gamtos mokslų eksperimentų trejetukas! Priblokškite mokinius sluoksniuodami spalvotą cukrinį vandenį ir mokydamiesi apie tankį, sukibimą ir sanglaudą.

16. Tapkite žmonių saulės laikrodžiais

Pasirinkite saulėtą dieną ir pasiimkite šaligatvio kreidos - jūsų mokiniai netrukus taps saulės laikrodžiais! Jie lavins matavimo įgūdžius ir sužinos apie saulės judėjimą dangumi.

17. Transformuokite pieną į plastiką

Plastikas atrodo neįtikėtinai modernus, tačiau žmonės kazeino plastiką iš pieno gamina jau šimtmečius. Šiame moksliniame projekte mokiniai atliks eksperimentą ir sukurs geriausio pieno plastiko formulę. Rezultatai juos nustebins!

18. Imituokite žemės drebėjimą

Žemė po kojomis gali atrodyti tvirta, tačiau žemės drebėjimas ją greitai pakeičia. Naudodami želė imituokite žemės plutą, o tada pamėginkite pastatyti žemės drebėjimui atsparų statinį.

19. Mano šokolado drožlės

Jei mokotės apie naudingąsias iškasenas, ši greita praktinė užduotis - įdomus būdas ištirti kasybos poveikį. Vaikai turi dvi minutes, kad sausainyje rastų kuo daugiau šokolado drožlių. Ar jie jį sudaužys ir visiškai sunaikins? Ar surinks jas po vieną? Šis eksperimentas gali paskatinti intriguojančias diskusijas.

20. Surinkite valgomą DNR modelį

Iš saldymedžio lazdelių, keturių skirtingų spalvų saldainių ar vaisių ir dantų krapštukų sukurkite valgomą DNR grandinę. Sužinokite apie cheminius ryšius ir spiralės formą, o tada suvalgykite savo kūrinį!

21. Sukurkite valgomojo dirvožemio modelį

Kasinėti žemę smagu, bet dar smagiau, kai baigus kasinėti galima ją suvalgyti! Sukurkite valgomus dirvožemio sluoksnio modelius su guminiais kirminais ir įgyvendinkite paprastą žemės mokslo projektą. (Daugiau valgomų mokslo projektų rasite čia.)

22. Virkite dramblio dantų pastą

Gerai, tai tikrai nėra tai, kuo drambliai valosi dantis, bet šiai didelei putojančiai egzoterminei reakcijai reikia didelio pavadinimo! Parodykite savo klasei, naudodami paprastas medžiagas: indų muilą, vandenilio peroksidą ir pakelį mielių.

23. Sharpie tirpumo bandymas

Sužinokite, ar "Sharpie" markeriai tikrai yra ilgalaikiai, atlikdami šią ketvirtos klasės gamtos mokslų užduotį, kurioje, taikant mokslinį metodą, tiriami tirpalai ir tirpikliai.

24. Sukurkite laivą ant oro pagalvės

Tai nėra lygiai toks pat modelis, kokį naudoja kariškiai, tačiau šį paprastą orlaivį ant oro pagalvės galima sukonstruoti kur kas paprasčiau. Senas kompaktinis diskas ir balionas padeda pademonstruoti oro slėgį ir trintį šiame smagiame ketvirtos klasės gamtos mokslų eksperimente.

25. Sužinokite apie kapiliarų veikimą

Vaikai nustebs stebėdami, kaip spalvotas vanduo juda iš stiklinės į stiklinę, o jums patiks paprastas ir nebrangus įrengimas. Surinkite vandens, popierinių rankšluosčių ir maistinių dažų, kad išmoktumėte mokslinės kapiliarinio veikimo magijos.

26. Sužinokite, ar nuotaikos žiedai tikrai veikia

Taikykite griežtą mokslinį metodą nuotaikos žiedams! Išsiaiškinkite, dėl ko nuotaikos žiedai keičia spalvą, ir patikrinkite, ar jie tikrai atspindi žmogaus nuotaiką.

27. Sukurkite išmaniojo telefono projektorių

Jūsų klasėje dar nėra projektoriaus? Ne bėda! Paprašykite mokinių padėti jums sukonstruoti tokį projektorių išmaniajam telefonui, naudojant kartoninę dėžę ir didelį didinamąjį stiklą. Jie taip pat sužinos apie išgaubtus lęšius ir apie tai, kaip smegenys apdoroja vaizdus.

28. Sukurkite skriemulių sistemą

Mašinų mokslas niekada nesiliauja žavėti vaikų. Atlikdami šį eksperimentą jie sukurs savo skriemulių sistemą, kad būtų lengviau pakelti daiktą.

29. Suprojektuokite veikiantį liftą

Inžinerinė veikla - nuostabus praktinis mokymasis. Iššūkis mokiniams sukonstruoti liftą, kuris saugiai pakeltų tam tikrą svorį.

30. Pasukite centą į žalią spalvą

Eksperimentuokite su paprastomis cheminėmis reakcijomis, kai, naudodami actą, paverčiate centus žaliais. Nepamirškite papasakoti, kad Laisvės statula yra žalia dėl tų pačių priežasčių.

31. Naudokite zefyrus Boilio dėsniui tirti

Matant Boilio dėsnį (kuris susieja dujų slėgį ir tūrį) veikiant, jį lengviau suprasti ir įsiminti. Šiame paprastame ketvirtos klasės gamtos mokslų eksperimente naudojami zefyrai - tai puikus vaizdas.

32. Sukurkite naują augalą ar gyvūną

Vaikai tikrai įsitrauks į šį projektą, pasimėgaudami savo kūrybiškumu ir išrasdami dar nematytą augalą ar gyvūną. Tačiau jie turės gebėti paaiškinti biologijos pagrindus, todėl šį išsamų projektą galite pritaikyti bet kuriai klasei.

33. Formuoti vandenynų sroves

Mokotės apie okeanografiją? Pademonstruokite, kaip formuojasi vandenyno srovės, naudodami šiltą ir šaltą vandenį (ir keletą plastikinių jūros gyvių, kad būtų dar smagiau!).

34. Suprasti neatsinaujinančių išteklių poveikį

Aptarkite atsinaujinančių ir neatsinaujinančių išteklių skirtumus, tada paprašykite klasės sukurti "įmones", kurios "išgautų" neatsinaujinančius išteklius. Konkuruodami jie pamatys, kaip greitai ištekliai sunaudojami. Tai puiki jungtis su diskusijomis apie energijos taupymą.

35. Susprogdinkite "Mentos" geizerį

Štai dar vienas klasikinis ketvirtos klasės mokslinių eksperimentų sąrašas: dietinė soda ir "Mentos"! Viskas, ką girdėjote apie šį eksperimentą, yra tiesa, todėl pasirinkite vietą lauke ir pasiruoškite padaryti didžiulę netvarką tyrinėdami nukleaciją.

36. Ištirti irimą

Taip, tai šlykštu... todėl vaikams patiks! Uždarykite maisto produktus plastikiniame maišelyje ir eksperimentuokite, kokie veiksniai daro įtaką jų irimui, padedami nemažos dozės pelėsių.

37. Ištirti kraujo komponentus

Naudodami paprastus virtuvės reikmenis sukurkite stiklainį, pilną "kraujo", kurį sudaro plazma, trombocitai, raudonosios ir baltosios kraujo ląstelės. (Pakeliui net galite užkandžiauti kraujo kūneliais!)

38. Stebėkite, kaip gravitacijos karoliukai įrodo Niutono dėsnius

Jums reikės looooooooooong Šiam eksperimentui naudokite karoliukų virvelę. Pasigaminkite savo, suklijuodami virveles iš dolerių parduotuvės, arba nusipirkite ilgą karoliukų girliandą. Sudėkite juos į puodelį ir paleiskite karoliukus; įdomu stebėti, kaip veikia inercija ir gravitacija.

39. Pagaminkite seismometro modelį

Susipažinkite su seismologijos mokslu ir sužinokite, kaip mokslininkai tiria žemės drebėjimus ir jų padarinius. Šį seismometro modelį lengva sukonstruoti ir smagu su juo eksperimentuoti.

40. Atlikite kiaušinių mėtymą

Taip pat žr: Idėjos, kurias norėsite pavogti savo klasei

Į ketvirtos klasės mokslinių eksperimentų sąrašą įtraukiame dar vieną klasikinį metodą: kiaušinio kritimą! Šis projektas puikus tuo, kad vaikai jį gali atlikti bet kokio amžiaus, naudodami įvairias medžiagas ir skirtingo aukščio elementus, kad jį sumaišytų. Paspauskite toliau pateiktą nuorodą, kad gautumėte kiaušinio kritimo projektą, skirtą tik ketvirtos klasės mokiniams.

41. Sukurkite šaltas spalvas su saldainiais

Tai greitas ir paprastas eksperimentas, skirtas Valentino dienai paminėti. Jums reikės tik "Skittles" saldainių, pyrago keptuvės, vandens ir širdelės formos sausainių formelės. Jūsų mokiniams patiks spalvų demonstravimas, be to, jie gaus saldų skanėstą!

42. Prognozuoti orus

Jūsų mokiniai gali lengvai (ir nebrangiai) sukonstruoti savo anemometrą vėjo stiprumui matuoti. Tereikia suskaičiuoti, kiek apsisuka švininis puodelis per minutę, ir jūsų mokiniai ką tik tapo pradedančiais meteorologais!

43. Pademonstruokite Niutono judėjimo dėsnį

Kas nemėgsta balionų raketų?! Jūsų mokiniai galės pasigrožėti trečiuoju Niutono judėjimo dėsniu ir kartu mokytis fizikos.

44. Sumodeliuokite pagrindines chemines reakcijas

Balionai yra pasakiškai nebrangi ir įdomi priemonė, kurią galima naudoti norint pademonstruoti daugybę įdomių mokslinių principų. Šioje klasikinėje veikloje mokiniai mokysis apie chemines reakcijas maišydami actą ir valgomąją sodą. Tai netvarkinga, bet gyva!

45. Imituokite plaučių funkciją

Dar vienas eksperimentas, kurį su mokiniais galite atlikti su balionais! Paimkite didžiulę pakuotę ir veskite mokinius tyrinėti, kaip plaučiai atlieka savo funkciją, taip pat oro slėgio pagrindus.

46. Numatykite fosforo elgesį

Jūsų mokiniai aiktelės ir aiktelės iš šio tyrinėjimo būdo, kaip parodyti fosforo veikimą naudojant juodą šviesą, įvairių rūšių vandenį ir ryškiklį. Šio eksperimento rezultatai gali nustebinti ir jus, ir jūsų mokinius!

47. Išnagrinėkite dantų ėduonies priežastis

Jie nuolat girdi tai iš savo tėvų, tačiau šis eksperimentas kartą ir visiems laikams įrodys, kas gali nutikti dantims, kai jie bus veikiami įvairių gėrimų, pavyzdžiui, vandens su cukrumi, gazuotų gėrimų ir pieno.

48. Pakartokite Negyvąją jūrą, kad parodytumėte tankį

Kad pademonstruotumėte tankio principą, nebūtina vykti į ekskursiją prie Negyvosios jūros! Sukurkite savo klasėje "Negyvąją jūrą", naudodami sūrų vandenį ir kiaušinį. Nors šioje laboratorijoje gana išsamiai pateikiamos tankio lygtys, ją galima lengvai pritaikyti, kad mokiniai galėtų išnagrinėti pagrindines sąvokas, kaip mažiau tankūs kietieji kūnai gali plūduriuoti tankesniuose skysčiuose.

49. Inžinieriaus kinematika su kamuoliu

Taip pat žr: Esu mokytojas, turintis ADHD, ir štai kaip man tai pavyksta

Ši inžinerinė užduotis ne tik parodo kinetinę energiją, bet ir išbando jūsų mokinių inžinerinius įgūdžius. Jie turės sukonstruoti kamuolio bėgimo takelį, kad kamuolys nuskristų kuo toliau. lėčiausias .

50. Sukonstruokite smagią lavos lempą

Šioje įdomioje laboratorijoje jūsų mokiniai tyrinės aliejaus ir vandens ryšį bei stebės cheminę reakciją tarp rūgšties ir bazės. Įsivaizduojame, kad jie norės pasiimti savo darbus namo ir eksponuoti juos kaip meno kūrinį!

James Wheeler

James Wheeler yra pedagogas veteranas, turintis daugiau nei 20 metų mokymo patirtį. Jis turi edukologijos magistro laipsnį ir nori padėti mokytojams kurti naujoviškus mokymo metodus, skatinančius mokinių sėkmę. Jamesas yra kelių straipsnių ir knygų apie švietimą autorius ir reguliariai kalba konferencijose bei profesinio tobulėjimo seminaruose. Jo tinklaraštis „Idėjos, įkvėpimas ir dovanos mokytojams“ yra puikus šaltinis mokytojams, ieškantiems kūrybingų mokymo idėjų, naudingų patarimų ir vertingų įžvalgų apie švietimo pasaulį. Jamesas siekia padėti mokytojams sėkmingai dirbti klasėse ir daryti teigiamą poveikį jų mokinių gyvenimui. Nesvarbu, ar esate naujas mokytojas, tik pradedantis, ar patyręs veteranas, Jameso tinklaraštis tikrai įkvėps jus naujų idėjų ir naujoviškų mokymo metodų.